EXL1V0505-100-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EXL1V0505-100-R |
Description | FIXED IND 10UH 5A 43 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Molded Inductor 5 A 43mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | EXL1V0505-100-R Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 43mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 10MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.236" L x 0.224" W (6.00mm x 5.70mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |
Current Rating (Amps) | Base Product Number |
Current - Saturation (Isat) 5.4A |