DR1050-150-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DR1050-150-R |
Description | FIXED IND 15UH 3.8A 32.5 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.8 A 32.5mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DR1050-150-R Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 3.7A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 32.5mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) |
Tolerance ±30% | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |