REX12-TA2-107-DC24V-6A/6A
REX12-TA2-107-DC24V-6A/6A
REX12-T Electronic Circuit Protector
REX12-TA2-107-DC24V-6A/6A
DigiKey Part Number
302-1481-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REX12-TA2-107-DC24V-6A/6A
Description
CIR BRKR 6A 24VDC PUSH TO RESET
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Solid State 6A AC 30 V DC Push to Reset Holder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
REX12-TA2-107-DC24V-6A/6A Models
Category
Current Rating (Amps)
6A
Manufacturer
E-T-A
Voltage Rating - DC
30 V