482-G600-K1M1-A1S0-30A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 1
Datasheet
In Stock: 78
In Stock: 0
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
482-G600-K1M1-A1S0-30A
DigiKey Part Number
482-G600-K1M1-A1S0-30A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
482-G600-K1M1-A1S0-30A
Description
CIRC BRKR THRM
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 30A 230 V AC 28 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
30A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
230 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V