482-G111-K1M1-A1S0-45A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 1
Datasheet
In Stock: 0
Image for 482-G111-K1M1-A1S0-45A is not available
482-G111-K1M1-A1S0-45A
DigiKey Part Number
302-482-G111-K1M1-A1S0-45A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
482-G111-K1M1-A1S0-45A
Description
SINGLE POLE COMPACT HIGH PERFORM
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 45A 115 V AC 28 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
45A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
115 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V