3120-N323-P7T1-W01D-16A
DigiKey Part Number
302-3120-N323-P7T1-W01D-16A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3120-N323-P7T1-W01D-16A
Description
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 16A 415 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
16A
Manufacturer
E-T-A
Voltage Rating - AC
415 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V