2210-S211-P1M1-H111-16A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Circuit Breaker Thermal Magnetic 16A 480 V AC 65 V DC Lever Panel Mount
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
2210-S211-P1M1-H111-16A
DigiKey Part Number
2210-S211-P1M1-H111-16A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2210-S211-P1M1-H111-16A
Description
CIRC BRKR THRM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Amps)
16A
Manufacturer
E-T-A
Voltage Rating - AC
480 V
Series
Voltage Rating - DC
65 V