BZX84C10-AQ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diotec Semiconductor
In Stock: 3.018
Datasheet
Parametric Equivalent
Diotec Semiconductor
In Stock: 0
Datasheet
Good-Ark Semiconductor
Panjit International Inc.
Panjit International Inc.
Diodes Incorporated
Taiwan Semiconductor Corporation
Zener Diode 10 V 300 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
BZX84C10-AQ
DigiKey Part Number
4878-BZX84C10-AQTR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84C10-AQ
Description
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
BZX84C10-AQ Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 7 V
Mfr
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Packaging
Bulk
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
300 mW
Supplier Device Package
SOT-23-3 (TO-236)
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms