FW3840038Q
DigiKey Part Number
FW3840038QDI-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FW3840038Q
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±10ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance
8pF