FL2500123Z
DigiKey Part Number
FL2500123ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
FL2500123ZCT-ND - Cut Tape (CT)
FL2500123ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL2500123Z
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 20pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.78mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Base Product Number
Load Capacitance
20pF