BZT52C2V4-7-F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 7.349
Datasheet
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
onsemi
Similar
Microchip Technology
Similar
onsemi
Zener Diode 2.4 V 500 mW ±8% Surface Mount SOD-123