XBP24-ASI-001J is Obsolete and no longer manufactured.
Digi
In Stock: 3.787
Datasheet
802.15.4 Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, RP-SMA Through Hole
Randall Restle interviews Michi Yoneda from Cypress at Embedded World 2018
XBP24-ASI-001J
DigiKey Part Number
602-1478-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XBP24-ASI-001J
Description
RF TXRX MOD 802.15.4RPSMA TH
Customer Reference
Detailed Description
Antenna Type
Antenna Not Included, RP-SMA
Voltage - Supply
2.8V ~ 3.4V
Current - Receiving
55mA
RF Family/Standard
Current - Transmitting
215mA
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C