XB3-24Z8UT-J
XB3-24Z8UT-J
XB3-24Z8UT-J
DigiKey Part Number
602-2187-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB3-24Z8UT-J
Description
RF TXRX MOD 802.15.4U.FL TH
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4 Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, U.FL Through Hole
Antenna Type
Antenna Not Included, U.FL
Packaging
Tray
Utilized IC / Part
EFR32MG
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
RF Family/Standard
Current - Receiving
15mA
Protocol
Current - Transmitting
40mA
Mounting Type
Through Hole
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C