XB3-24DMUM-J
DigiKey Part Number
602-2205-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB3-24DMUM-J
Description
RF TXRX MODULE 802.15.4U.FL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4 Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, U.FL Surface Mount
Antenna Type
Antenna Not Included, U.FL
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
Current - Receiving
15mA
RF Family/Standard
Current - Transmitting
40mA
Protocol
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
2.4GHz