425F11K020M0000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
TXC CORPORATION
Abracon LLC
Abracon LLC
In Stock: 9
ECS Inc.
In Stock: 906
20 MHz ±10ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
425F11K020M0000
DigiKey Part Number
425F11K020M0000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
425F11K020M0000
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)