CCSMA1-MM-RG174-36
DigiKey Part Number
744-1310-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSMA1-MM-RG174-36
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-174 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Additional Resources
In-Stock: 25
Alternate Length
COAX CABLE SMA TO SMA 6"
In-Stock: 31
COAX CBL SMA TO SMA 12"
In-Stock: 127
COAX CBL SMA TO SMA 24"