CCSMA-MFB-RG174-36
DigiKey Part Number
744-1721-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSMA-MFB-RG174-36
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-174 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Color
Black
1st Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C