CCN-MM-RG58-12
DigiKey Part Number
744-1273-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCN-MM-RG58-12
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-58 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Crystek Corporation
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
RG-58
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Color
Black
1st Contact Gender
Male
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
2nd Connector
N-Type Plug
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 19
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
In-Stock: 21
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 36"