LFA300F-3R3-SNTY is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
FORTEC Power GmbH
In Stock: 25
Datasheet
Enclosed AC DC Converters 1 Output 3.3V 85 ~ 264 VAC Input
LFA300F-3R3-SNTY
DigiKey Part Number
LFA300F-3R3-SNTY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFA300F-3R3-SNTY
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V
Detailed Description
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
77%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Type
Enclosed
Size / Dimension
8.74" L x 3.74" W x 2.07" H (222.0mm x 95.0mm x 52.6mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
3.3V
Current - Output 1
40 A