LFA300F-12-TY
DigiKey Part Number
1776-1312-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFA300F-12-TY
Description
AC/DC CONVERTER 12V 300W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC Input
Category
Power (Watts)
Efficiency
83%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Part Status
Active
Features
Universal Input
Type
Open Frame
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
12V
Current - Output 1
17 A