LFA15F-24-SN
DigiKey Part Number
1776-1311-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFA15F-24-SN
Description
AC/DC CONVERTER 24V 15W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LFA15F-24-SN Models
Category
Power (Watts)
Efficiency
81.5%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Part Status
Active
Features
Universal Input
Type
Enclosed
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Current - Output 1
700 mA