LFA10F-15
DigiKey Part Number
1776-2387-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFA10F-15
Description
AC/DC CONVERTER 15V
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 15V 85 ~ 264 VAC Input
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
80%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Type
Open Frame
Size / Dimension
2.89" L x 1.97" W x 0.87" H (73.4mm x 50.0mm x 22.1mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
15V
Current - Output 1
700 mA