TV06B180J-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 14.814
Datasheet
29.2V Clamp 20.55A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
TV06B180J-HF
DigiKey Part Number
TV06B180J-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV06B180J-HF
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TV06B180J-HF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.55A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V