TV04A850J-G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
137V Clamp 2.92A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
DO-214AC, SMA
TV04A850J-G
DigiKey Part Number
TV04A850J-G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV04A850J-G
Description
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AC
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TV04A850J-G Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.92A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
85V
Voltage - Breakdown (Min)
94.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
137V