CZRFR52C6V2-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
Similar
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 6.2 V 200 mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F
CZRFR52C6V2-HF
DigiKey Part Number
CZRFR52C6V2-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRFR52C6V2-HF
Description
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323F
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CZRFR52C6V2-HF Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 2 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%