CPDZ3V3U-HF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CPDZ3V3U-HF |
Description | TVS DIODE 3.3VWM 10.6VC 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10.6V Clamp 6.5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 0201/DFN0603 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Peak Pulse 70W |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 35pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max) | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Voltage - Breakdown (Min) 5.7V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 10.6V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.5A (8/20µs) |