BZT52C30-HF
DigiKey Part Number
641-BZT52C30-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52C30-HF
Description
DIODE ZENER 30V 500MW SOD123
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 30 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-123
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 21 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance
±5%
Power - Max
500 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms