3132-26-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3132-26-1-0500-005-1-TS-ND
1175-3132-26-1-0500-005-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-26-1-0500-005-1-TS
Description
WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Blue 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.051" (1.30mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C