1569-18-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN548B-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-18-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLK 25'
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Black 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.083" (2.11mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
34/0.0071"
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 2
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 18AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 15
HOOK-UP STRND 18AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 18AWG 300V RED 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 22
HOOK-UP STRND 18AWG BRN 25'
In-Stock: 0
Unit Price:
Alternate Length
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLK 50'