CS325S24975000ABJT
DigiKey Part Number
CS325S24975000ABJT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS325S24975000ABJT
Description
CRYSTAL 24.9750MHZ 18PF SMD
Detailed Description
24.975 MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
24.975 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)