CS325S18937500ABJT
DigiKey Part Number
CS325S18937500ABJT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS325S18937500ABJT
Description
CRYSTAL 18.9375MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18.9375 MHz ±30ppm Crystal 18pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
18.9375 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)