CFS-14532768DZFB
DigiKey Part Number
300-1003-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFS-14532768DZFB
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 40 kOhms Cylindrical Can, Radial
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.059" Dia (1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.201" (5.10mm)