CFM130M480-C
DigiKey Part Number
2034-CFM130M480-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFM130M480-C
Description
AC/DC CONVERTER 48V 101W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 48V 80 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
94%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Enclosed
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.60" L x 2.52" W x 1.36" H (91.4mm x 64.0mm x 34.5mm)
Voltage - Output 1
48V
Current - Output 1
2.1 A