GMB633PC30
DigiKey Part Number
1864-1365-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMB633PC30
Description
CIR BRKR THERM-MAG 30A 240VAC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 30A 240 V AC DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
30A
Manufacturer
Carlo Gavazzi Inc.
Voltage Rating - AC
240 V