TCKIA227ET
DigiKey Part Number
4713-TCKIA227ETTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-TCKIA227ETCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-TCKIA227ETDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCKIA227ET
Description
TANT 10% 10V 220UF E CASE STD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric)
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
10 V