CAS10J220CT
DigiKey Part Number
4713-CAS10J220CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-CAS10J220CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-CAS10J220CTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAS10J220CT
Description
ANTISULF RES0805 5% 22.0 OHM
Detailed Description
22 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)