HVLR5208B330KK9
DigiKey Part Number
4506-HVLR5208B330KK9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR5208B330KK9
Description
RES 330K OHM 0.1% 5W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 kOhms ±0.1% 5W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bag
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.374" Dia x 2.047" L (9.50mm x 52.00mm)