BXRC-30G1000-D-82 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bridgelux
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bridgelux
In Stock: 0
Datasheet
Image for BXRC-30G1000-D-82 is not available
BXRC-30G1000-D-82
DigiKey Part Number
976-BXRC-30G1000-D-82-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BXRC-30G1000-D-82
Description
VERO 10D WARM WHITE LED ARRAY
Temperature - Test
25°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24.9V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
144 lm/W
Current - Max
1A
CRI (Color Rendering Index)
90
Size / Dimension
20.00mm Dia
CCT (K)
3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Height
1.80mm
Light Emitting Surface (LES)
10.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
899lm (Typ)
Current - Test
250mA