M45165B021000G
M45165B021000G
M45165B021000G
DigiKey Part Number
59-M45165B021000G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M45165B021000G
Description
MAX CLIP HEATSINK
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-126, TO-220, TO-247 Aluminum Board Level, Vertical
Category
Shape
Rectangular, Fins
Mfr
Length
1.650" (41.91mm)
Series
Width
1.181" (30.00mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
1.988" (50.50mm)