TLVR1005T-80NK
DigiKey Part Number
118-TLVR1005T-80NKTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-TLVR1005T-80NKCT-ND - Cut Tape (CT)
118-TLVR1005T-80NKDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLVR1005T-80NK
Description
FIXED IND 80NH 75A 0.125 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
80 nH Shielded Molded Inductor 75 A 0.125mOhm Nonstandard, 4 Lead
Category
Current - Saturation (Isat)
111A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
0.125mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Molded
Package / Case
Nonstandard, 4 Lead
Material - Core
Supplier Device Package
Nonstandard, 4 Lead
Inductance
Size / Dimension
0.382" L x 0.185" W (9.70mm x 4.70mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)