SRR6838A-330M
DigiKey Part Number
118-SRR6838A-330MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRR6838A-330MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRR6838A-330MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRR6838A-330M
Description
FIXED IND 33UH 2A 120 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Wirewound Inductor 2 A 120mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
120mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
14MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.268" L x 0.268" W (6.80mm x 6.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)
Current - Saturation (Isat)
1.02A