SRR1050HA-150Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRR1050HA-150Y |
Description | FIXED IND 15UH 3.4A 47 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.4 A 47mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 47mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 14MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm) |
Current - Saturation (Isat) 3.6A | Base Product Number |