SRP5020C-100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP5020C-100M |
Description | FIXED IND 10UH 2.5A 190 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Inductor 2.5 A 190mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 190mOhm Max |
Series | Q @ Freq 20 @ 100kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Frequency - Self Resonant 10MHz |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 3.6A | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |