SRP3212CL-1R0M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP3212CL-1R0M |
Description | FIXED IND 1NH 5A 22 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 nH Shielded Inductor 5 A 22mOhm Max 1210 (3225 Metric) Low DCR, Low Loss |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 22mOhm Max |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Series | Inductance Frequency - Test 500 kH |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Features Low DCR, Low Loss |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 5A | Base Product Number |