SRP1245CC-4R7M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP1245CC-4R7M |
Description | FIXED IND 4.7UH 14A 15 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Wirewound Inductor 14 A 15mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 27A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 15mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 15MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |