SRP1038WA-150M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP1038WA-150M |
Description | FIXED IND 15UH 6.4A 45 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Inductor 6.4 A 45mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 45mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 20 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 8MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 165°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 7A | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |