SRP1038AA-3R3M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP1038AA-3R3M |
Description | FIXED IND 3.3UH 11A 11.8 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 11 A 11.8mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 11.8mOhm Max |
Series | Q @ Freq 15 @ 100kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 20MHz |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Type Drum Core, Wirewound | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 17.5A | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |