SRN6045TA-221M
DigiKey Part Number
SRN6045TA-221MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRN6045TA-221MCT-ND - Cut Tape (CT)
SRN6045TA-221MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN6045TA-221M
Description
FIXED IND 220UH 600MA 900 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 900mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRN6045TA-221M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR)
900mOhm
Mfr
Q @ Freq
15 @ 1MHz
Series
Frequency - Self Resonant
5MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Current - Saturation (Isat)
880mA