SRN5030HA-4R7Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRN5030HA-4R7Y |
Description | FIXED IND 4.7UH 2.7A 53 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.7 A 53mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 53mOhm Max |
Series | Q @ Freq 13 @ 7.96MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 39MHz |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Type Drum Core, Wirewound | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±30% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 3.5A | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |