SRN5030HA-470M
DigiKey Part Number
118-SRN5030HA-470MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRN5030HA-470MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRN5030HA-470MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN5030HA-470M
Description
FIXED IND 47UH 800MA 450 MOHM
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 800 mA 450mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
450mOhm Max
Series
Q @ Freq
16 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
10MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current - Saturation (Isat)
950mA
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)